02.06.2016

І разом з батьками та волонтерами Благодійного фонду «Добродар» взяли участь у святі з мильними бульбашками та подарунками

У Міжнародний День захисту дітей в Тростянці для маленьких мешканців селища було влаштовано інтерактивну програму «Дитяча конституція». Кожний хлопчик чи дівчинка, маючи бажання розважитися і попрацювати одночасно, малювали своє бачення дитячої конституції. Саме малювали, а не писали, і ці малюнки стали показовими, наскільки наші дітки грамотні, свідомі, дружні та обізнані.

«Конституційних розділів» було три: мої правила, мої права та мій гарний вчинок. І слід віддати належне нашим юним розробникам основного закону: всі розділи були рівномірно заповнені, а права і правила були достатньо урівноважені. Хоча, зважаючи на літню пору, найбільша кількість прав стосувалася відпочинку.

Особливо вразила скрупульозно вималювана картинка в розділі «Мій гарний вчинок». Маленька тростянчанка в деталях намалювала грядку з рівними клітинками і ще й описала, як вона допомагає дорослим поратися по господарству. Інші дітки за гарний вчинок вважали догляд за меншими братиками та сестричками. Були й такі, хто не дуже хотів творити норми дитячого права, тому вони просто розважалися, пускаючи мильні бульбашки.

А ще наші «конституціоналісти» вразили тим, що вміють знаходити спільну мову одне з одним: за весь час програми не було жодного нарікання, мовляв, комусь не вистачає місця, паперу, олівця, чи фломастера. Така взаємодія – гарний приклад для наслідування дорослими, які дуже часто серед «двох козаків мають трьох гетьманів».

Творча і розважальна частини дитячої програми у День захисту дітей сподобалася всім. Крім того, всі дітки отримали подарунки на згадку про те, як вони дружно і без протистоянь творили важливу справу — малювали власні правила поведінки, щоб потім їх дотримуватися.