02.06.2018

БФ «Добродар» долучився до організації та проведення фестивалю на Тростянеччині

В селі Четвертинівка Тростянецького району відбулось яскраве дійство, що пульсувало козацькою енергетикою і піднесенням бойового героїчного духу українців – ІІ Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва».

Вже традиційно фестиваль розпочався із урочистої ходи до місця козацької слави – пам’ятного знака на честь перемоги козацького війська у Батозькій битві. На фестивалі пройшов ярмарок етно-виробів і виставки творів народних майстрів, організовано майстер-класи з ковальства, гончарства, реконструкторського мистецтва та інших видів народних ремесел. Також учасниками розгорнуто виставки козацької зброї, проведено виступи осередків з козацьких бойових мистецтв та кінного театру з м. Київ.

Однією з родзинок заходу став виступ на Всеукраїнському фестивалі «Батозька битва» відомого українського кобзаря, заслуженого артиста України Тараса Силенко з піснями про перемогу козаків в Батозькій битві, про Івана Богуна та інших українських героїв. На завершення фестивального дня гості мали змогу переглянути вогняно-піротехнічне шоу «Полум`я віків».

Активісти Благодійного фонду «Добродар» долучилися до фестивалю, а фундатор фонду, депутат Вінницької обласної Ради Ігор Хміль відзначений цінним подарунком, гетьманською булавою, за активну участь в організації та проведенні фестивалю сильних духом.

Батозька битва відбулася 1-2 червня 1652 року під горою Батіг біля сучасного села Четвертинівка Тростянецького району на Вінниччині. Ця перемога означала для молодої козацької держави розірвання Білоцерківського договору та відновлення незалежності. Сучасники порівнювали її з перемогою Ганнібала під Каннами у 216 році до н. е.