05.08.2015

Фонд «Добродар» взяв участь в обладнанні електрозаправної станції на Вінниччині

Днями до Вінниці завітали власники та популяризатори екологічного й економічного виду транспорту — електрокарів. 20 екіпажів виїхали з Києва, проїхали колоною через Житомир, Бердичів і попрямували до Вінниці. Це перший досить таки тривалий автопробіг на електромобілях. До Вінниці приїхали власники електромобілів з Києва, Рівного, Луцька. У турі переважали автівки, переобладнані електричними двигунами. Один із власників такої машини повідомив, що може запросто проїхати близько 200 км без дозаправки.

У Вінниці учасники автопробігу проїхали вулицями міста, провели прес-конференцію, а в центральному парку під аркою влаштували виставку електрокарів. Діти й дорослі мали нагоду навіть проїхатися в цих машинах, чим активно і жваво користувалися. Зацікавлених було багато, тим більше, що за словами одного із власників електромобілів міського типу, «вартість пробігу в 100 км дорівнює чашці кави — 3 – 7 грн».

Що стосується заправних станцій, то нині їх в Україні налічується близько шести десятків. Організатори електроавтопробігу вирішили збільшити цю кількість і встановили на околиці Вінниці ще одну заправку для автокарів. До облаштування та фінансування цієї заправної станції долучився голова Благодійного фонду «Добродар» Ігор Хміль. «Найважливіше в житті — роботи кроки вперед, прагнути прогресу в усьому. Ці ще не зовсім досконалі автівки матимуть своє продовження в удосконалених моделях. Тим більше, що світові запаси нафти скорочуються і вже зараз треба думати над тим, як ефективно використовувати альтернативні енергоресурси», — поділився своїми думками з цього приводу голова фонду.

А що стосується кількості електромашин на дорогах України, то їх не так вже й багато: 600 по Україні, і лише три – на Вінниччині. Але враховуючи те, що ККД тяглових електродвигунів складає 90-95% у порівнянні з 22-42% ККД у двигунах внутрішнього згорання, є сподівання, що електрокарів ставатиме все більше.