05.09.2016

Дату приурочено до роковин смерті Матері Терези, яка померла 5 вересня 1997 року.

Офіційний «Міжнародний день благодійності» був затверджений 2012-го року на 58-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН, що відображено у відповідній резолюції № 67/105 і відзначається 5-го вересня. Ця дата обрана не випадкового, бо саме в цей день померла лауреат Нобелівської премії миру «За боротьбу з бідністю та за допомогу людям» знаменита Мати Тереза. А вчора, 4 вересня 2016 року Римо-католицька церква зарахувала її до лику святих. В урочистостях з нагоди канонізації взяли участь понад 100 тис. людей.

Матір Тереза – уроджена Аньєза Ґондже Бояджіу – народилася у 1910 році в Скоп’є. Монахиня багато працювала в індійській Калькутті, тому її називають матір Тереза з Калькутти. До 1996 року під її керівництвом діяли 517 доброчинних місій в понад 100 країнах.

Безкорислива праця маленької жінки надихає людей на добрі справи. У сучасному розумінні благодійність не відрізняється від тих понять і принципів, які були притаманні цьому явищу протягом всієї історії нашого людства. Творити благі і добрі безкорисливі справи, чинити милосердя тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним заняттям.

Такі принципи закладені і в роботі Благодійного фонду «Добродар», який надає підтримку тим, хто її потребує. За вагомий внесок у гуманітарний та соціальний розвиток Вінниччини Благодійний фонд відзначений бурштиновою статуеткою «Янгол Добра» і знаний серед благодійних організацій та фундацій Вінницької області.

Той факт, що сучасна спільнота усвідомила необхідність і цінність благодійності є дуже позитивним зрушенням в суспільній свідомості, світовій та регіональних культурах.