06.12.2021

Зовнішнє освітлення вулиць в селах — це комфорт і безпека людей в темний час доби. Встановлення сучасних консольних світлодіодних світильників є ефективним економічним вирішенням цієї проблеми там, де вуличного освітлення не було взагалі, або ж його вимкнули, тоді, коли колишні сільськогосподарські підтриємства втратили можливість утримувати інфраструктуру сіл. З того часу минуло вже з десяток років, селяни вже звикли до того, що вулиці освітлювалися лише в періоди повного Місяця, або ж ліхтариком в руці.

«За паркан свого двору рідко коли виходила пізно ввечері, — ділиться своїми думками жителька села Ілляшівка Світлана Анатоліївна. — Мешкаю на вулиці братів Попиків і хоч це майже центр села, ввечері на вулиці було темно. У нас чужих людей не так багато, начеб то і боятися нікого, але все ж в повній темряві ходити не хочеться, можна і травмуватися на нерівній стежці. Тож старалася всі справи закінчити до вечора і до темних годин повернутися додому».

Темні неосвітлені вулиці стали своєрідною візитівкою сіл і містечок. Люди настільки звикли, що вже й не чекали вуличного освітлення. Благодійний фонд «Добродар» вивчив ситуацію з вуличним освітленням в селах Тростянецької об’єднаної громади. Стало зрозуміло, що його не вистачає в Великій Стратіївці, Четвертинівці, Ілляшівці, Довжку. Була висока потреба також в Ободівській ОТГ, зокрема в Ободівці, Новій Ободівці. Протягом нетривалого часу вдалося налагодити співпрацю з новообраними старостами і робота для користі громад розпочалася.

Благодійний фонд «Добродар» заснував програму «Світлі громади» і одним із напрямків було визначено вуличне освітлення в селах. Було закуплено і доставлено в села не один десяток консольних ліхтарів. Створені за сучасною технологією ліхтарі — світлодіодні, споживають мало електроенергії і відповідно – економлять сільські бюджети. До речі, селяни теж не пасли задніх. Досить швидко зорганізувалися, полагодили несучі конструкції та електрообладнання на електроопорах, де потрібно – провели нові кабелі, або ж замінили старий. І вже зараз ліхтарі освітляють вулиці в Ілляшівці, Новій Ободівці, Ободівці, площу перед церквою у Великій Стратівці та інших селах Тростянецької ОТГ.

Енергоефективність, енергоощадність та модернізація є одним із напрямків роботи Благодійного фонду «Добродар», тож робота програми «Світлі громади» триває.

Ігор ХМІЛЬ

«Наша громада: події і факти»