07.02.2022

Благодійний Фонд «Добродар» протягом десяти років проводить свою діяльність для сталого людського розвитку та комфортного життя мешканців Вінниччини. За будь-яких обставин «Добродар» реалізує соціально-значущі проекти, позитивні результати яких мають суттєве значення для людей.

Зважаючи на суспільну потребу та свої можливості, Благодійний фонд «Добродар» виступив відповідальним партнером двох проектів, які були подані та стали переможцями обласного конкурсу «Комфортні громади». Цей конкурс проводиться Вінницькою обласною радою з 2004 року за формулою співфінансування: частину коштів виділяється з бюджету обласної ради, частину – виділяють соціально відповідальні організації та установи.

Популярність обласного конкурсу розвитку громад «Комфортні громади» зростала з року в рік. Коли вперше проводився цей конкурс в 2004 році, тоді на конкурс надійшло всього 27 проектів. А вже в 2021 році, на конкурс «Комфортні громади» було подано 213 проектів, 70 з яких стали переможцями конкурсу.

Благодійний фонд «Добродар» виступив партнером проекту «Естетика глядацької зали», який був поданий Тростянецьким будинком культури. Протягом десятиліть Будинок культури був центром культурно-мистецького розвитку Тростянецького району. Протягом 60 років існування Будинку культури сотні талантів виступали на його сцені, сотні концертів та інших мистецьких заходів тут проведено. І буде проводитися, бо останнім часом Будинок Культури оновився як всередині, так і зовні, в тому числі за рахунок виграного обласного конкурсу «Комфортні громади». П’ять організацій-партнерів долучили свої кошти для того, щоб глядацька зала виглядала зараз модерновою і ошатною. І Благодійний фонд «Добродар» — серед них, бо від самого початку і до завершення всіх робіт виконав всі взяті на себе рік тому фінансові зобов’язання.

А зовсім нещодавно у селі Заозерне Ладижинської територіальної громади Гайсинського району відбулось освячення відновленої Свято-Миколаївської церкви. Відновлення храму стало можливим завдяки перемозі в конкурсі обласної ради «Комфортні громади», де Благодійний фонд виступив партнером із внеском в 50 тис. грн. Загальна вартість проекту склала 290 тис. грн, з них кошти обласного бюджету – 100 тис. грн. Відремонтований храм – 1899 року побудови. Після освячення храму настоятель Свято-Миколаївської церкви ієрей Вадим вручив грамоти усім причетним до відновлення святині.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий підписав розпорядження про чергове проведення конкурсу. Відповідно до Порядку проведення конкурсу, для громад із населенням понад 10 тис. осіб співфінансування складатиме до 500 тис. грн, тоді як їхній власний внесок має бути не менше ніж 50%. Для громад із населенням менше як 10 тис. мешканців передбачене співфінансування до 350 тис. грн, а власний внесок – не менше 30%.

Цьогоріч обласна Рада збільшила фінансування конкурсу «Комфортні громади - 2022» із 20 млн грн до понад 34 млн грн. Наразі громади уже завершили етап презентації своїх проектів, тепер їх передали до Експертної ради Конкурсу.

Ігор ХМІЛЬ

«Наша громада: події і факти»