07.09.2016

Святковий турнір стронгменів відбувся в рамках святкування Дня Вінниці

У Вінниці, в День міста, в Центральному парку культури та відпочинку змагалися найсильніші люди країни у фіналі Кубку України зі стронгмену «Сила міст – 2».

На змаганнях у якості головного судді виступив багаторазовий чемпіон світу та дворазовий володар титулу «Найсильніша людина світу» Василь Вірастюк. А президент Федерації стронгменів України та чемпіон світу — 2011 Сергій Конюшок — у якості ведучого чемпіонату.

Вболівальників зібралося чимало — вся площа Літнього театру. Змагання були організовані Федерацією стронгмену України за підтримки голови Верховної Ради В. Гройсмана та в.о. міського голови Сергія Моргунова. Спонсорську і благодійну підтримку змаганням надав, зокрема, і Благодійний фонд «Добродар».

Свою богатирську силу демонстрували найсильніші чоловіки України у трьох вагових категоріях: до 95 кг (професіонали і аматори), до 110 кг (професіонали і аматори), та +110 кг — виключно професіонали. Спортсмени змагалися в п’яти видах важкоатлетизму: «супер йок» — пересування на плечах П—брами вагою 360 кг; «лог-ліфт» — підняття металевої колоди вагою 120 кг; «прогулянка фермера» — пересування по 130-кілограмовій металевій валізі в кожній руці; «дамбл» — підйом гантелі вагою в 75 кг; тяга «Акселя» (підйом 240-кілограмової штанги до рівня паска).

Переможцем у тяганні та підійманні «заліза» став Заслужений майстер спорту Віталій Герасимов (Дніпро), срібло виборов майстер спорту Андрій Бурштин (Чернівці), бронзу — Сергій Пономарьов (Київ). Четверте місце посів учасник АТО, комбат Олександр Писаренко (Київ).

У перервах змагань глядачам та вболівальникам представляли показові виступи зі стрітворкауту, номера зі спортивної акробатики. Також проведена акція «Обери свій спорт» для залучення дітей і молоді до занять фізичною культурою.

Як зазначив ініціатор створення Благодійного фонду «Добродар» Ігор Хміль, такі змагання треба підтримувати хоча б заради того, щоб популяризувати спорт серед молодих людей, аби вони гартували своє тіло, свій дух, докладали зусиль, аби стати переможцями над своїми власними комплексами та лінощами.