11.12.2019

Фундатор Благодійного фонду «Добродар» Ігор Хміль відвідав зону захисту наших східних рубежів і привітав особовий склад 59-ї окремої мотопіхотної бригади з нагоди 5-ї річниці формування військової частини.

59-а окрема мотопіхотна бригада сформована у найважчий час для української армії і держави. 8 грудня 2014 року вийшла спільна директива Міністерства оборони та Генерального Штабу ЗСУ про початок формування бригади з місцем постійної дислокації у Гайсині. У 2014-му під час її формування до складу ввійшли окремі мотопіхотні батальйони: 9-й – «Вінницькі скіфи», 10-й – «Поліська Січ» та 11-й – «Київська Русь». Основу бригади становили військовослужбовці прославленого 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь». Першим командиром батальйону був досвідчений офіцер-десантник полковник Олександр Гуменюк. Підрозділ брав участь у боях за Слов’янськ і в районі гори Карачун. Спільно з «Айдаром» підрозділи 11-го батальйону звільняли міста Сіверськ і Щастя. Вранці 15 серпня 2014 року в районі Дебальцевого полковник Гуменюк загинув від кулі снайпера. В той день у бою загинуло ще троє солдатів батальйону. Комбат був посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня та орденом «Народний герой України». Імена загиблих військовослужбовців бригади навічно викарбувані у граніті Меморіалу Слави та занесені до Книги Пам’яті бригади.

– За ці п’ять років повага суспільства до військовослужбовців зросла в рази. Але довіра далася високою ціною: нестачею елементарних речей, слабким військово-технічним забезпеченням. І головне – ціною людських життів. І цю ціну ми платимо й понині, – зазначив Ігор Хміль.

Урочисте зібрання військовослужбовців передової бойової оборони з нагоди 5-ї річниці формування 59-ї бригади відбулося в м. Бахмут Донецької області. Незважаючи на те, що бригада перебуває у районі проведення ООС та вкрай напружену ситуацію на передовій, командування бригади спільно із місцевою владою та творчими колективами влаштувало свято для військовослужбовців.

Від імені всіх мешканців Вінниччини, які щоразу з нетерпінням чекають на ротацію Ігор Хміль оголосив подяки військовослужбовцям та вручив цінні подарунки професійним військовим 59-ї бригади. «Дякую за вашу роботу, за те, що обрали професію боронити рідну землю від агресора. Воля і перемога – саме ці слова стали вашою місією. Вони набувають високого змісту саме тут, на передовій лінії оборони, тут, де вирішується доля країни. Наснаги вам і сили, бо із сильними рахуються, і виконують перед ними зобов’язання», — зазначив Ігор Хміль.