14.06.2016

За сприяння Благодійного фонду «Добродар» вийшла друком книга відомого тростянчанина Михайла Ярового

Соціальні проблеми нашого життя емоційно тонко і щиро вміють змальовувати наші поети: від титулованих професіоналів — до народних митців-аматорів. Саме до цієї категорії творців варто віднести відомого тростянчанина, автора десяти поетичних збірок, душевну добру людину Михайла Філімоновича Ярового. Знають та поважають його мешканці Тростянця багатьох поколінь, тож черкащанин за народженням став тростянчанином за долею.

А доля у Михайла Ярового непроста, і тісно переплітається з долею всього нашого народу, який вистраждав війни минулого і продовжує боронити рідну землю зараз. Ось як бачив Михайло Філімонович переламний для нашої незалежності 2014 рік:


Грайте сурми, бий набат
І церковні дзвони
Не пройде ворожий «брат»
І його загони.

Михайло Філімонович народився у серпні 1928 року. Писати вірші розпочав ще в дитинстві, в роки німецької окупації. Писав про важке життя селян, гірку долю молоді, яку забирали на примусові роботи до Німеччини. Тато з мамою знайшли ці вірші і спалили в печі, боячись аби вони не потрапили гестапівцям. Писав вірші протягом усього життя, будучи на післявоєнній відбудові Донбасу, навчаючись у танковому училищі, працюючи на різних посадах на залізниці протягом 30-ти років.

Збірка «На Дніпровських кручах», яка вийшла друком за сприяння Благодійного фонду «Добродар», надзвичайно насичена щирими почуттями та емоціями автора. У ній відображена вся складність людського життя, яка виявляється у власних переживаннях автора за долю людей, рідну землю, жертовність в ім’я коханих та близьких людей та своєї країни.