17.09.2015

Президент футбольного клубу «Нива» Ігор Хміль привітав спортсменів із ювілеєм заснування команди

Тростянецька футбольна команда створена в 1965 році на базі місцевого спиртзаводу. Називалася вона тоді «Харчовик». Згодом була перейменована у «Технолога», у 1988-ому стала «Нивою». У 80-ті роки команда мала найгучнішу славу. Тростянецькі футболісти впевнено виступали на обласному рівні, дотягуючись до чемпіонського титулу й неодноразово посідали другу сходинку в обласному чемпіонаті.

У 1989 році завершилося будівництво районного стадіону, його визнали одним із найкращих в області, тому коли на Вінниччині гостювали поляки чи іспанці, які приїздили для обміну досвідом, їх футбольні збірні везли в Тростянець. Відтак, «Ниві» доводилося на своєму полі грати з командою Келецького воєводства і навіть дочірньою командою мадридського «Реалу». Звичними також були матчі з київським «Динамо», іншими сильними командами.

У 2010-у році через брак фінансування тростянецька збірна перестала виступати в обласній лізі й лише рік тому знову змогла вийти на «велике» поле, завдяки благодійнику, небайдужому до долі спортсменів та спорту в цілому. Команду взяв під свою опіку Ігор Хміль. М’ячі, форма, транспортні питання, необхідні внески – все це на плечах президента клубу і сьогодні команда повернулася в обласний футбол.

«На друге коло чемпіонату області, в якому з 14 команд ми взяли сьому сходинку, Ігор Вікторович виділив нам необхідні кошти, — розповідає тренер команди Василь Долюк. — Зараз розпочався новий сезон, видатки на нього будуть ще більшими, і ми дуже вдячні нашому спонсору за те, що вони вже заплановані, що маємо таку потужну підтримку і можливість достойно представляти наш район на рівні області. Головне – команда суттєво омолодилася, а це означає, що все лише починається».

12 серпня на стадіоні тростянецького спорткомплексу «Колос» відзначалось водночас два заходи: і ювілей команди і День фізкультурника, а тому святкового настрою, теплих щирих вітань та побажань було багато. І як же без подарунків! Ігор Хміль вручав їх особисто. Найменшим футболістам – хороші м’ячі та фірмові кепки від Благодійного фонду «Добродар», усім старшим футболістам, а також ветеранам команди – конверти з оптимістичним вмістом.