20.01.2016

Для потреб захисників східних рубежів фондом «Добродар» надано допомогу на суму майже в 2 млн гривень

Із самого початку АТО на сході нашої країни українці включився до активної волонтерської роботи. Для армії та добровольчих батальйонів тоді формувалися вантажі з усіх регіонів України. Не були винятком і мешканці Вінницької області. До прикладу, ініціатор створення Благодійного фонду «Добродар» Ігор Хміль самостійно та разом із вінничанами й киянами споряджав на фронт вантажі з усім необхідним для армії, яка іноді не мала найнеобхіднішого.

Житель Тульчина Вінницької області, волонтер Олег Новіков нещодавно поділився от такою інформацією про І.В.Хміля: «Ігор – щирий патріот, який найперший допомагав Волонтерській сотні ще у травні 2014 року. Неодноразово ми доставляли надані ним продукти харчування, свіжі овочі, цигарки та каву в 59-й Вінницький мобільний госпіталь в Оріхово, Побєду. Наші перші поїздки на 50% відсотків складались з вантажів, наданих Ігорем».

З часу інституційного оформлення Благодійного фонду «Добродар» допомога армії стала одним із основних напрямків його роботи. Благодійниками фонду із січня 2015 року стали понад 100 працівників «Йо Лайт», які щомісяця передають на потреби АТО одноденну заробітну плату. Через кілька місяців, у березні 2015 до такої ж благодійної роботи приєдналися працівники тростянецького ПП «Промспектр» – майже 20 осіб. Згодом так само зробили працівники тростянецького супермаркету «Наш край». Після оформлення Благодійного фонду «Добродар» як юридичної особи ці кошти перераховуються на рахунок фонду, і потім витрачаються на допомогу воїнам на сході.

Отже, за час інституційного оформлення Благодійного фонду «Добродар» перераховані кошти пішли на такі справи.

У травні 2015 року для бійців батальйону «Азов», який дислокується під Маріуполем за кордоном був придбаний позашляховик «Mitsubishi L200». Цей бездоріжник в Тростянці був переобладнаний, перефарбований та оснащений для виконання бойових завдань. У Маріуполь його доставив волонтер Ігор Хміль. Тоді ж в іншій вантажівці був доставлений черговий гуманітарний вантаж – крупи, консерви, кава, гігієнічні та мийні засоби. Такі вантажі, як правило, формуються в Тростянці, освячуються настоятелем Свято-Андріївської церкви і слідують по своєму східному маршруту.

У червні 2015 року з Тростянця й Ладижина знову були споряджені гуманітарні вантажі. Іменні передачі, бутильована вода, городина, солодощі, домашня випічка, крупи, олія, миючі засоби, предмети особистої гігієни – всього назбиралося кілька тонн. Цей вантаж потратив до хлопців на 34-й, 37-й, 38-й, 39-й блокпости, в Трьохізбенку, Новоайдар, Щастя, Станицю Луганську, Комишне, Половинкине. Тоді транспорт та продукти були надані Благодійним фондом «Добродар».

7 липня 2015 року з Тростянця відправлено черговий волонтерський вантаж. Цього разу виключно за кошти Благодійного фонду «Добродар» формувалася 20-тонна фура. 14-метровий тентований кузов «Сканії» вмістив у себе питну воду, яку в зоні АТО називають стратегічним продуктом, засоби гігієни, продукти тривалого зберігання, військове спорядження тощо. Наступного дня «Сканія» у супроводі Ігоря Хміля та його друзів військових-спецпризначенців батальйону Київ-12 відправилася на схід. Тоді маршрут проліг через прифронтові міста Краматорськ, Слов’янськ, Красний Лиман, Соледар, вантаж був доставлений у військові комендатури та безпосередньо на лінію вогню, на блок-пости.

Багатотонний вантаж був зібраний напередодні святкування Дня незалежності України – 23 серпня 2015 року. Знову ж таки вантаж формувався в центрі Тростянця. Там відбулася зустріч організаторів відправки вантажу, друзів-побратимів, однодумців та волонтерів. До них приєдналися мешканці Тростянця, аби побажати щасливої та безпечної дороги на схід.

Наприкінці літа для потреб армійців був придбаний і тепловізор. Справа в тому, що тепловізорів на фронті не вистачає катастрофічно. Знаючи про таку потребу ініціатор створення фонду «Добродар» та його активний пожертвуватель Ігор Хміль придбав і доставив на передову тепловізор та передав його у використання солдату 14-ї бригади 2-го батальйону 4-ї роти Дмитру Борозенцю, що в районі Докучаєвська.

У вересні 2015 року розпочалася робота із плетіння маскувальних сіток. Були закуплені матеріали, саму сітку. Таким чином волонтери фонду приєдналися до всеукраїнської акції із плетіння сіток. Більше того, до такого плетіння були залучені мешканці Тростянця, а також школярі тростянецьких шкіл. Коли формувався наступний вантаж, а це було в жовтні, кілька сіток були доставлені на блок-пости.

Отже, в жовтні 2015 року — ще одна велика фура направлялася на схід. Знову ж таки з Тростянця. Тоді до волонтерської роботи дуже активно приєдналися діти. За ініціативою Ігоря Хміля школярі Тростянецького району писали листи воїнам із найкращими побажаннями, малювали мирні малюнки і малюнки, як вони бачать наших захисників, там на лінії фронту. Ці малюнки разом із захисними сітками та багатотонним продовольчим вантажем були доставлені на фронт.

Всі волонтерські вантажі формувалися за рахунок коштів благодійників. Отже, протягом 2015 року були перераховані такі суми. Від працівників ТОВ «Йо Лайт» з січня по листопад 2015 року надійшло 350 тис. грн, ПП «Промспектр» з березня по грудень 2015 р. – понад 20 тис. грн, супермаркету «Наш край» з квітня по жовтень – 26 тис. грн. Особисто Ігорем Хмілем на потреби АТО із початку військових дій було витрачено понад 1 млн. 600 тис. грн. З урахуванням коштів, перерахованих в грудні та листопаді 2015 року загальна сума складає понад 2 млн грн.