20.10.2015

Головний інвестор будівництва храму – голова Благодійного фонду «Добродар» Ігор Хміль

Божественну літургію у новозбудованому храмі на честь святого апостола Андрія Первозванного у смт. Тростянець звершив предстоятель Української православної церкви, Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Онуфрій, який 18 жовтня з пастирським візитом відвідав Тростянець. Це знаменна подія для Тростянця, бо вперше в історії селища сюди прибула духовна особа найвищого церковного сану.

Біля кованої церковної брами Митрополита Онуфрія із букетом білих троянд зустрічали головний спонсор будівництва церкви Ігор Хміль, його товариш та активний інвестор церковного будівництва Максим Борозенець, духовенство Тульчинської єпархії на чолі з Митрополитом Тульчинським і Брацлавським Іонафаном, парафіяни та жителі району.

Під час служби Митрополит Онуфрій звернувся з такими словами до парафіян: «… Людина народжується не лише для того, щоб прожити 70-80 років, а для того, щоб заслужити собі блаженну вічність, вічність життя з Богом в мирі та радості. В церкві має бути Христос, він тут є, і про нього треба пам’ятати. Тому хто б не прийшов у церкву, він має пам’ятати, що він є раб Божий, як і кожна людина».

Митрополит Київський і всієї України Блаженнійший Онуфрій нагородив Ігоря Хміля орденом Святого великомученика Георгія Побідоносця за заслуги перед Українською православною Церквою. Такий же орден із рук Блаженнійшого отримав Максим Борозенець. За заслуги перед Українською Православною Церквою високою церковною відзнакою нагороджена мама Ігоря Вікторовича Любов Іванівна, яка удостоєна ордена Преподобної Анастасії Київської.

Під час святкової служби за заслуги перед Української Православною Церквою настоятель Свято-Андріївської Церкви протоієрей Володимир Шарапанівський був нагороджений орденом святителя Петра Могили.

На завершення служби Митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан звернувся до людей із такими словами: «Це чудовий прекрасний духовний палац, достойний Царя Небесного. Сьогодні ми привітали будівничих і жертвувателів на цей храм Ігоря і Максима високими нагородами Української Православної Церкви».

Храм святого апостола Андрія Первозванного – перший в Тульчинській єпархії, що освячений на честь першого учня Христового. Церква будувалася 10 років. Її зовнішній вигляд вражає витонченістю форм та куполів, внутрішнє оздоблення – вишуканою ліпниною та розписом в академічному стилі, а позолочений іконостас став справжнім витвором мистецтва, на виготовлення якого майстер витратив два роки.