21.05.2018

Перший екземпляр книги отримав фундатор фонду Ігор Хміль

20 травня 2018 у Будинку культури села Вила Томашпільського району, була надзвичайно тепла і водночас емоційна атмосфера. Жителі цього села тепер мають свою книгу про історію рідного краю, а це – неабияке свято для людей, які дійсно люблять своє село та бережуть його історію, як справжній скарб.

Ініціатором видання книги «Вила» виступив голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник, адже село – це його мала батьківщина. Авторами книги є Юлія Белінська та Надія Подкопаєва, рідна сестра Анатолія Дмитровича, поетеса, вчителька української мови та літератури.

– Я сьогодні з великим хвилюванням стою на цій сцені, адже все моє дитинство пройшло тут, у Вилах, – сказав у вітальному слові Анатолій Дмитрович. – З огляду на пройдений життєвий шлях, починаючи з років студентства на історичному факультеті Одеського інституту, я зрозумів, що в Радянському Союзі студентів-істориків історії України не навчали – її від нас приховували за сімома замками, намагалися викорінювати пам'ять про нашу генетику, коріння, наш рід. З самого юнацького віку мені мріялося про те, щоб люди в нашому селі жили так, як в місті, щоб їм було комфортно. Так в той час я мріяв, аби до кожної оселі було підключено газ, який значно полегшить сільський труд людей. Інша мрія була – зібрати по крупинці все, що стосується історії Вил, історії людей та родин, які у цьому селі жили. Саме так з'явилася ідея про те, щоб зібрати матеріал і видати першу книжку про наше село. Спільно з моєю рідною сестрою Надією Подкопаєвою ми обговорили цю ідею та почали працювати.

Анатолій Дмитрович висловив сподівання про те, що вивчення історії села Вил буде поглиблюватися і з часом буде видано й інші томи книжки «Вила».

– Книга вийде накладом до 300 екземплярів, перших десять «сигнальних», ми сьогодні вручимо тим, хто безпосередньо долучався та допомагав у її написанні та виданні, – зазначив Анатолій Олійник.

Відтак, першу книгу отримав заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, який надав фінансову підтримку для видання цієї книги.

Сторінки книги «Вила» розповідають про мальовничі краєвиди, історію створення села, людей, які її творили, та містять перекази про нелегкі долі вилян, адже історія села – це, перш за все, життя і доля самих людей.