24.07.2015

Тростянецькі районні бібліотеки для дітей та дорослих отримали книги сучасних авторів, українську класику, історичну та патріотичну літературу.

З нагоди відзначення 1000-ліття успіння рівноапостольного князя Володимира по всій країні проходять урочистості, культурно-просвітницькі, релігійні та мистецькі заходи. Фонд «Добродар» також приєднався до цієї роботи. Волонтери фонду були запрошені на круглий стіл, присвячений життю та діяльності Великого князя Володимира, ім’я якого пов’язують із хрещенням Київської Русі. Круглий стіл на тему «Великий князь Київський Володимир Святославович — творець середньовічної європейської держави Руси-України» був проведений на базі читального залу Тростянецької центральної районної бібліотеки.

Під час круглого столу слово було надано представникам благодійного фонду «Добродар», які презентували тростянецьким районним бібліотекам нові книги. Те, що бібліотечні фонди ледь поповнюються — ні для кого не новина. На такі витрати вічно не вистачає коштів. До прикладу, за словами завідуючої бібліотеки для дорослих Марії Дереш, цього року на поповнення фонду районної бібліотеки була виділена мізерна сума в 5 тис. грн, за ці гроші вдалося придбати лише 160 книг. Не краща ситуація з наповненням фондів і в бібліотеці для юнацтва.

Знаючи таку ситуацію благодійний фонд «Добродар» виступив ініціатором придбання сучасних книг, які не завжди є в обласних бібліотеках чи бібліотеках великих міст. Ми раді, що книги сучасних українських письменників, українська класика в якісному гарному друці, патріотична література та книги для дітей стануть в нагоді читачам бібліотек. Зокрема, юнацька бібліотека повнилася прекрасним ілюстрованим виданням «Дитячий Кобзар», книгами серії «Всеволод Нестайко рекомендує», українською поезією для дітей, світовою дитячою класикою.

Для «дорослої» бібліотеки придбана книга про героїв Небесної сотні, історичні романи Василя Шкляра. Особливої уваги заслуговує книга Є. Магди «Гібридна війна» та М. Кідрука «Небратні» про сучасну війну на сході України. Вдалося придбати книгу сучасного автора Андрія Кокотюхи з його автографом. Також придбана книга Джорджа Оруела «1984», перше видання українською мовою за роки незалежності.

Публікуємо список придбаної літератури, аби тростянчани знали, які книги можна буде взяти в бібліотеках для прочитання.

У Тростянецькій бібліотеці для дорослих з’явилися такі книги:«Небесна сотня»; «27 регіонів України»; «Україна — Європа»; Данило Яневський. «Проект «Україна»; «З Україною в серці» (патріотична хрестоматія); Аркадій і Борис Стругацькі. «Малюк. Пікнік на узбіччі. Хлопець із пекла»; Макс Кідрук. «Небратні»; Євген Магда. «Гібридна війна: вижити і перемогти»; Джордж Орвелл. «1984»; Василь Шкляр.« Маруся»; Василь Шкляр. «Чорний ворон»; Андрій Кокотюха. «Адвокат із Личаківської»; Василь Стефаник. «Камінний хрест»; Микола Хвильовий. «Санаторійна зона»; Семен Скляренко. «Володимир»; Василь Барка. «Жовтий князь»; Іван Багряний. «Сад Гетсиманський»; Григорій Квітка-Основ’яненко. «Маруся. Повісті та оповідання. Драматичні твори»; Михайло Коцюбинський. «Тіні забутих предків. Новели»; Іван Котляревський. «Енеїда. Наталка Полтавка».

У дитячій бібліотеці запитуйте:«1000 фактів про Україну»; «Дитячий Кобзар»; «Іспанські Казки»; Андрій Кокотюха. «Подвійний капкан»; Всеволод Нестайко. «Неймовірні детективи»; Всеволод Нестайко. «Чарівний талісман»; Зірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі»; Льюїс Керрол. «Алісині пригоди в дивокраї. Аліса у задзеркаллі»; Українська поезія дітям; Джеремі Стронг. «Гармидер у школі»; Роальд Дал. «Великий Дружній Велетень (ВДВ)»; Володимир Рутківський. «Джури. Підводний човен»; Фенімор Купер. «Слідопит»; Іван Карпенко-Карий. «Хазяїн»; Т.Осьмачка, В.Підмогильний, Г. Косинка. «Старший боярин»; Василь Стефаник. «Камінний хрест»; Семен Скляренко. «Володимир»; Василь Барка. «Жовтий князь»; Микола Костомаров. «Черниговка. Исторические портреты»; Іван Нечуй-Левицький. «Кайдашева сім’я».