26.02.2017

Організатором та координатором чергової поїздки виступив фундатор фонду Добродар», депутат Вінницької обласної ради, волонтер Ігор Хміль. «Наші волонтерські вантажі, наша особиста присутність дуже потрібна нашим друзям, які перебувають в зоні АТО. Ми також потрібні там, де зараз українці протистоять «торговим партнерам» з ОРДЛО, які вже три роки стріляють у наших людей і одночасно ведуть жваву торгівлю з українськими олігархами», — зазначив Ігор Хміль.

У завантажених машинах — продукти харчування, питна вода, медикаменти та медобладнання для госпіталю, подарунки та смаколики для діток, які живуть у прифронтових містах та містечках.

Волонтерський вантаж формували друзі і колеги з Вінниці, Шаргорода, Тиврова,Тростянця, Бару, Тульчина, Оратова. Мешканець Оратова, Вадим Хитрич — як колишній фронтовик та активіст блокади у групі волонтерів теж поїхав на схід. Волонтери остаточно довантажили машини в Тростянці. Там отримали Боже благословіння на поїздку в церкві Андрія Первозваного.

Дорогою на схід волонтерська колона від Вінниччини об’єдналася з киянами, ветеранами АТО, які підтримують міцні побратимські зв’язки з тими, хто несе службу на східних рубежах.

«Відвідали в Авдіївці ЗОШ №7. Поспілкувалися з персоналом, а також з дітками... Емоції переповнюють… Чуючи все з перших уст, починаєш сприймати все по-новому, серйозніше... (сумно, прикро, боляче за нашу державу). А в цей час чути, як десь лягають снаряди!» — поділився своїми враженнями про прифронтове місто барський депутат Сергій Стаднік.

Наступна зупинка — редут «16 добровольчого батальйону», який встановлений 11 лютого на залізничній гілці Ясинувата – Костянтинівка (станція Кривий Торець). За словами блокувальників, місцеві мешканці схвалюють добровольців. На редуті депутати обласної ради поспілкувалися з патріотами та підтримали волонтерським вантажем за потребами. Далі рушили в Лисичанськ, в штаб блокади торгівлі з окупантами, щоб передати продукти, теплі речі іншим блокувальникам «торгових відносин» з ОРДЛО.

Далі маршрут вінницьких та київських волонтерів проліг у напрямку Сєвєродонецька (офіційна, до речі, назва, але у філологів викликає велике сум’яття). Тут були зупинки на розвантаження волонтерської колони: для потреб легендарного 59-го вінницького військового госпіталю доставлені багатофункціональне післяреанімаційне ліжко, інший медичний інвентар, медикаменти, продукти (до речі, госпіталь приймає на лікування та оперування також місцевих мешканців). Відвідали місцевий інтернат для діток до 5 рочків, поспілкувалися зі старшими дітками в обласній школі-інтернаті. Смаколиків, цукерок, одягу та взяття від вінницьких обласних депутатів вистачило на всіх.

У Краматорську волонтерів чекали спецпризначенці батальйону «Вінниця». Наші земляки забезпечують у місті правопорядок, надають допомогу місцевим мешканцям, несуть службу на блок-постах, виконують інші тактичні завдання.