27.02.2016

Ініціатор створення Благодійного фонду «Добродар» Ігор Хміль отримав почесну відзнаку з рук бійця АТО

У сесійні залі Вінницької обласної ради під час пленарного засідання до депутатів обласної ради звернувся АТОвець Віктор Хом'як, який на той час завершував курс лікування у вінницькому шпиталі після поранення та незабаром відбував на передову. «За благодійну діяльність від імені моїх побратимів хочу нагородити відзнакою «Бойовий волонтер України. Янгол світла та добра» депутата облради Ігоря Хміля та подякувати йому за допомогу, яку він надає бійцям у зоні АТО», – сказав він, вручаючи нагороду. Під оплески депутатів АТОвець вручив відзнаку та відповідне посвідчення.

Це не перша нагорода від захисників України І.Хмілю: були подяки, грамоти та відзнаки від батальйону «Азов», від 12-го Київського батальйону та інших бойових підрозділів, бо Ігор Хміль активно займається допомогою захисникам із початку збройного конфлікту на сході нашої країни.

«Для мене нагорода була приємною несподіванкою, скажу чесно, я про неї не знав. А найбільша приємність була — отримати її з рук учасника бойових дій Віктора Петровича Хом’яка, бійця 25-го батальйону «Київська Русь», який з перших днів був учасником Майдану. А після, зібравши п’ятнадцять однодумців, поїхав у Новопетрівці, в тренувальний табір, пройшов там вишкіл і пішов на фронт», — каже Ігор Хміль про цю відзнаку.

Наступного дня Ігор Хміль разом із Олегом Новіковим із «Волонтерської сотні Тульчинщини» та Вадимом Хитричом, помічником голови Вінницької обласної ради відвідали важкопораненого бійця з Немирівського району Андрія Сальника. Історія цього хлопця завдяки телесюжету стала відома всій Україні. Він, будучи прикутим до ліжка в очікуванні чергової операції в Одеському госпіталі, цілими днями разом з родиною та волонтерами ліпить вареники, робить пиріжки та кекси для своїх друзів, які нині стоять на сході країни. Ігор Хміль як депутат обласної ради нинішнього скликання взявся допомогти Андрію отримати посвідчення УБД, якого на час відвідин ще не було, що значно гальмувало отримання заслужених пільг під час лікування та реабілітації важкопораненого розвідника.