28.03.2017

Благодійний фонд Ігоря Хміля «Добродар» та радіо «Ладижин FM» спільно провели акцію-конкурс на кращий патріотичний твір серед дітей. Підведення підсумків конкурсу зі врученням дипломів та нагород відбулися в ладижинській радіостудії.

Переможці поділилися темою конкурсних робіт та долею героїв своїх конкурсних робіт.

Стукало Станіслав, восьмикласник Ладижинської міської школи №2, написав історію про свого прадідуся, який брав участь у Другій світовій війні. Воював, захищаючи рідну землю, і був упевнений, що він та його однолітки вибороли мир, і ні дітям, ні онукам не доведеться дізнатися, що таке війна та бойові дії.

Але саме зараз тисячі українських чоловіків і жінок стали на захист незалежності України. Батько та брат Станіслава Стукала теж брали участь у бойових діях у зоні АТО.

«Мій прадід був учасником Другої Світової, він був молодий, його покликали на фронт і він пішов. Та снайпер влучив у праву руку, вона оніміла, і прадідусь більше рукою не міг нічого робити. Тому він навчився все робити лівою рукою. Він був вчителем математики в своєму селі, дуже любив дітей», — розповів Станіслав про свого прадідуся.

Батько хлопчика, Володимир Стукало, теж, як виникла потреба, не задумуючись, пішов на захист України в зону АТО. Станіслав дуже поважає батька за те, що той прийняв це рішення. «Тато казав, якщо не він, то підуть молоді люди, покладуть за нас життя, а що вони залишать нам… Нічого… Тому він сказав: «Я старший, я вже все залишив для себе у житті, хоч щось зроблю корисне для країни», — говорить хлопчик.

Тетяна Сидорук, десятикласниця Ладижинської міської школі №3, писала про свого дідуся, якого зараз вже нема серед живих. Вона говорить, що тема захисників рідної Батьківщини близька їй, а про дідуся дівчині розповів батько. «Я вирішила взяти участь у цьому конкурсі, тому що ця тема близька мені. Я вирішила розповісти про дідуся, він був учасником Другої Світової війни. Брав участь у бойових діях, захищав нашу країну. Цю історію мені розповів мій батько…

Завжди хочеться вірити у перемогу… Чекала на результати, але не була впевнена у перемозі. Все таки приємно. Кожен, коли бере участь у таких конкурсах, — хоче отримати перемогу», — каже Тетяна Сидорук.

Ще одним переможцем цього конкурсу став учень Летківської школи Володимир Червоняк.