28.06.2015

У День молоді, який цього року співпав із 19-ю річницею прийняття Конституції України, Благодійний фонд «Добродар» провів для тростянчан веселе й дотепне інтерактивне свято.

У недільний вечір біля Будинку культури смт Тростянця, що на Вінниччині зібралися дорослі та молодь, аби відзначити подвійне свято і взяти участь у конкурсах і вікторинах, підготовлених Благодійним фондом «Добродар». У цих конкурсах змагалися всі бажаючі — від найстарших до наймолодших.

У конкурсі «Молодість, що пішла — молодість, що прийшла» люди старшого та молодшого поколінь мали привітати один одного зрозумілою мовою. На гумористичній ноті пройшов конкурс «Передача досвіду: пологовий будинок». Не дивно, що найактивнішими в такому змаганні були пари з чималим сімейним стажем. На молодих людей був розрахований екстрим-конкурс «Метання списів», які в цьому змаганні виявилися звичайними фломастерами. Екстрим-конкурс так сподобався глядачам, що довелося його проводити «на біс». Особливо веселим виявився конкурс надування повітряних кульок, бо бажаючих перевірити стан своїх легенів серед молодих людей було чимало. Жоден учасник цих та наступних змагань не залишився без призу від «Добродару».

На завершення ведуча свята провела краєзнавчу вікторину — були запропоновані питання з варіантами відповідей. За кожну правильну відповідь учасники отримували подарунок, а за участь – заохочувальний приз. Серед питань краєзнавчої вікторини від Благодійного фонду «Добродар» були, наприклад, такі: яка дата вказана на гербі Тростянця як рік першої згадки про поселення, який птах зображений на гербі та прапорі Тростянецького району, як називався тракт, який пролягав через Тростянець у 17-му столітті і з’єднував північно-західні райони України з Чорноморським узбережжям, яка перша назва Тростянця, які значні події визвольної війни 1648/52 років пов’язані з Тростянецьким районом тощо. Інші питання стосувалися географії, економічного розвитку, історії сіл Тростянецького району, самого Тростянця як селища та райцентру.

Як засвідчили конкурси від «Добродару», тростянчани знають історію, люблять свій край, цінують його минуле й майбутнє, а також вміють веселитися та гарно святкувати.

Біля інформаційного стенду «Добродару» особливо потішалася малеча, бо представники фонду дарували повітряні кульки сонячного кольору, які тут і там здіймалися в повітря і тішили всіх своїм теплом. А задоволені обличчя учасників та глядачів сповіщали, що інтерактивне свято вдалося веселим та пізнавальним.